Q&A

Jak zostać opiekunem?

Żeby zostać opiekunem w Naszej fundacji musisz oczekiwać czasu rekrutacji, która jest dwa razy do roku. (wiosna, jesień). Poinformujemy Cię o niej na naszych social mediach. 

Następnie przejść pozytywnie dwu-etapową rekrutację, a następnie szkolenie, które umożliwi Ci pracę z Twoim podopiecznym. 

Jak zostać podopiecznym?

Żeby zostać podopiecznym musisz wypełnić formularz dostępny pod ‘przyciskiem’ formularz. Jest on dostępny w lewym górnym rogu oraz na stronie głównej. W razie problemów możesz też skontaktować się z Nami przez social media i tam udzielmy Tobie więcej wskazówek.

Czy takie wsparcie coś kosztuje?

Nie, wsparcie jest całkowicie bezpłatne. 

Jestem niepełnoletnia. Czy mogę się zgłosić?

Jeśli masz mniej niż 16 lat, niestety nie możemy przyjąć Twojego zgłoszenia. Możesz skontaktować się z działalnościami pomagającym osobom niepełnoletnim np. Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę.

Jeśli masz 16 lat możesz zgłosić się przez wypełnienie formularza.

Wypełniłem formularz, ale nikt się nie odezwał. Co zrobić?

Jeśli od zgłoszenia minęło 7 dni i wciąż nie masz odzewu ze strony opiekuna, proszę skontaktuj się z Nami przez social media. 🙂

Skoro jestem niepełnoletnia to czy muszę podawać dane do rodziców?

Jeśli masz 16 lat, możesz zgłosić się do Nas przez poprawne wypełnienie formularza. Nie musisz podawać danych kontaktowych do rodziców, ani opiekunów prawnych. 

Mój opiekun przestał mi odpisywać. Nie wiem co zrobić..

Jeśli Twój opiekun przestał się do Ciebie odzywać, proszę skontaktuj się z Nami przez social media. 🙂

Na czym polega wsparcie?

Wsparcie to szeroko pojęta pomoc w drodze do polepszenia stanu zdrowia Naszych podopiecznych. Niektóre osoby potrzebują rozmowy, a inne pomocy w umówieniu się do specjalisty czy też wsparcia przy załatwieniu rzeczy na uczelni czy też w urzędzie. 

Czy muszę wypełnić cały formularz?

Tak. Aby móc udzielić Ci wsparcia należy wypełnić poprawnie cały formularz.

Mam depresję, ale nie chcę się leczyć. Czy dostanę wsparcie?

Jeśli cierpisz na jakiekoliwek zaburzenie i nie chcesz się leczyć u specjalisty tj. farmakologia, psychoterapia, psycholog nie możemy udzielić Tobie wsparcia. Głównym warunkiem otrzymania takiego wsparcia jest chęć, wykazanie się tym, że chcę zmiany i podejmuję się walki z problemem. 

Szukam bratniej duszy. Czy znajdę ją w Waszej fundacji?

Jeśli szukasz przyjaciela – myślę, że możesz go u Nas znaleźć. Jeśli nie przyjaciela to z pewnością miłą, życzliwą osobę, która wysłucha Twojego problemu. Nie oceni, a poda serdeczną rękę.

Rzuciła mnie dziewczyna, proszę pomóżcie.

Jeśli potrzebujesz wsparcia w kryzysie emocjonalnym zgłoś się do Nas przez formularz. W tym momencie warto podkreślić, że nie prowadzimy biura matrymonialnego, a wsparcie psychologiczne. Związki partnerskie między opiekunem, a podopiecznym są kategorycznie zakazane.

Kim są opiekunowie?

To ludzie, którzy chcą pomagać innym i wespierać osoby w potrzebie. Do grona naszych opiekunów należą osoby w różnym wieku, z różnym wykształceniem (nie tylko psychologicznym!) i bagażem doświadczeń. Zależy nam na różnorodności, tak by każdy podopieczny miał szansę znaleźć osobę, z którą będzie się dogadywał. Wolontariusze przechodzą przez kilkuetapową rekrutację i szereg szkoleń z zakresu psychologii i behawiorystyki, które mają na celu przygotowanie ich do wspierania osób z trudnościami na tle zdrowia psychicznego. Do zadań naszych opiekunów należy m. in. pomoc w kontakcie ze specjalistą, umówienie takiej wizyty oraz służenie radą. Dodatkowo pomoc w załatwieniu formalności na uczelni związanych np. z urlopem dziekańskim.

Czy przyjmujecie na praktyki? Jakie kierunki?

Przyjmujemy osoby z każdego kierunku studiów. W szczególności zapraszamy studentów psychologii, prawa, administracji i informatyki. Jest wiele działów, w których z całą pewnością będziesz mógł/mogła zrealizować odpowiednią ilość godzin. 

Kiedy będzie rekrutacja?

Rekrutacja na praktykantów, wolontariuszy, koordynatorów działu jest dwa razy do roku – w okresie wiosny i jesieni. Po dokładne dane zapraszamy na Nasze social media, gdzie na bieżąco informujemy o danych rekrutacjach.

*WAŻNE! Przyjmujemy nowych członków tylko z naborów rekrutacyjnych. Nie ma możliwości rozpoczęcia praktyk bez rekrutacji!

Jak można się z Wami skontaktować?

Możesz skontaktować się z Nami przez poniższe e-maile:

kontakt@siecprzyjaciol.org

zair@siecprzyjaciol.org
marketing@siecprzyjaciol.org
rekrutacja@siecprzyjaciol.org

Kontakt dla opiekunów:
info.opiekun@siecprzyjaciol.org

 

pl_PLPolish