Search
  • siecprzyjaciol

7 PROSTYCH PORAD - JAK MOŻEMY DBAĆ O SWOJE ZDROWIE PSYCHICZNE? część 2

Updated: Jan 11, 2021


Przed Wami kolejna część naszych porad jak w życiu codziennym możemy dbać o zdrowie psychiczne:

3. „Jesteśmy w tym razem”

- mówmy swoim bliskim, osobom, którym ufamy, że czujemy się źle, jesteśmy smutni, przygnębieni, zdołowani. Pozwólmy sobie pomóc. Jeśli czujecie, że wśród Waszych bliskich czy znajomych nie ma takiej osoby, z którą możecie/chcecie dzielić się swoimi gorszymi momentami, jesteśmy my i wiele innych organizacji, które zostały stworzone specjalnie po to, by wesprzeć Was w takich momentach. Wsparcie społeczne, niezależnie od kogo pochodzi, jest silnie związane z lepszym zdrowiem psychicznym i fizycznym.


4. „Pokochaj siebie” - czyli codzienne rytuały „samopomocy”


- drobne komplementy, celebrowanie chwil tylko dla siebie, docenianie własnych prób i wysiłków dnia codziennego jest ważnym działaniem, które może pozytywnie nastrajać nas każdego dnia.


5. „Stop negatywnym myślom” - słowa w naszej głowie mają niesamowitą moc sprawczą, działa to zarówno w kontekście pozytywnych, jak i negatywnych myśli. Często, nie zdając sobie z tego sprawy, sabotujemy swoje działania. Nasze myśli automatycznie nas blokują, zatruwają i nie pozwalają iść do przodu. Chociaż nie jest to łatwe, warto próbować jej zmieniać, powiedzieć: „Stop! Dam radę!”, „Uda się!”, „Jestem tego warta/warty!”, „Potrafię dokonać tego na czym mi zależy!”. Poprzez zmianę sposobu wypowiedzi, jesteśmy w stanie także zmienić swoje myślenie, a tym samym nastawienie!

Mamy nadzieję, że kolejna część naszych porad pozwoli Wam chociaż w małym stopni zmienić swoje nastawienie do wielu trudności życia codziennego

Tradycyjnie czekamy na Wasze propozycje Dzielcie się nimi z nami w komentarzach!

14 views0 comments

Recent Posts

See All